تماس با ما

 

 

 

 

ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
دفتر:02166286347
فکس02166286337
مدیرفروش09128899531
پشتیبانی09128896531
شبکه های اجتماعی وایبر لاین اینستگرام و... 09100076900
آدرس:اتوبان آزادگان- ابتدای اتوبان ساوه- فیروز بهرام - خیابان میرزا قوام - پلاک 58

 

 

 

 

درباره ما

درباره ما

چینی پخش تک درفروردین سال 90 با هدف تامین نیازهای بازاردر زمینه ملزومات بهداشتی ساختمان آغاز به کارنمود.

 

چینی پخش تک با درک روند متغیر ارزشهای اجتماعی و پیامدهای جهانی شدن و همچنین رقابت فزاینده در بازار تمام تلاش خودرا مبنی بربه روز رسانی و تنوع محصولات انجام داده تادر کنار شرکتهای بزرگ پخش ملزومات بهداشتی ساختمان قرارگیرد مدیران و کارکنان چینی پخش تک امیدوارند با ارائه محصولات خود به بازار رسالت خودرا درارائه خدمات شایسته به جامعه ایرانی به انجام رسانند.

آشنایی با چینی بهداشتی

آشنایی با چینی بهداشتی :

توالتهای فرنگی به دودسته کلی تقسیم می شوند.

1-توالتهای فرنگی یک تکه (مخزن سرخود)

2-توالتهای فرنگی دوتکه (مخزن جدا)

توالتهای زمینی به دودسته کلی تقسیم می شوند:

1-توالتهای زمینی طبی 1-ریم باز 2-ریم بسته

2-توالتهای زمینی ساده 1-ریم باز2-ریم بسته

روشویی به دودسته کلی تقسیم می شوند:

روشویی کلاسیک(روشویی + پایه)

روشویی کابینتی (PVC)

نکات مهم به منظور عملکرد هرچه بهتر مکانیزم دوزمانه جهت توالتهای فرنگی یک تکه واترجت

1-مکانیزم انتخاب شده دراین نمونه ازتوالتهای فرنگی دوحالته بوده وامکان انتخاب میزان حجم آب مصرفی رادرهرباراستفاده برای شما فراهم می سازد به این صورت که کلیدکوچکتر روی درب مربوط  به آب کم و کلید بزرگترمخصوص آب زیاد می باشد.

2-بدنه مکانیزم پس از نصب کامل همه قابلیت چرخش داشته و درصورتی  که پیچ های شاسی به طور مناسب روی بدنه قرار نگرفتند می توان باچرخش موردنیاز آن را دروضعیت مناسب خودقراردهید.

3-ارتفاع پیچ های شاسی روی درب ازاهمیت خاصی به جهت تخلیه مطلوبتربرخوردار بوده و به گونه ای که اگر طول آن بلند باشد کلید شاسی سفت بوده و به آسانی پائین نمی رود و ازطرفی تخلیه آب مخزن به طور خودکارانجام می گیرد.

4-اگرطول میله یا پیچ شالی کوتاه باشد فشار لازم جهت تخلیه کامل آب را نداشته و مکانیزم خوب عمل نمی کند درچنین وضعیتی می بایست ارتفاع پیچ راباچرخاندن به سمت چپ و راست یا کوتاه کردن بالا و پائین نمائید تامیزان دلخواه بدست آید.

5-فلوتر قابلیت بالا و پائین رفتن داشته و می توانید میزان آب مورد نیاز خودرا تنظیم نمایید.

درصورتی که فلوتر در حالت قفل قرار نگیرد و پس از نصب و آبگیری نخزن خودبه خود بالا آمده و آب از مخزن سرریز می نماید.

6-تنظیم طول میله شاسی و سطح آب مورد نیاز جهت تخلیه مناسب در کارخانه انجام می گیرد.

راهنمای نصب توالت فرنگی


 

راهنمای نصب توالتهای فرنگی یک تکه:

نکات مهم به منظور عملکرد هرچه بهتر مکانیزم دو زمانه درتوالت فرنگی یک تکه

1-محصول رااز کارتن بیرون بیاورید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

2-توصیه می شوید قبل از نصب توالت فرنگی لوله فاضلاب را آب بندی نمایید.

3-اطمینان حاصل نمایید که سیفون درمسیر لوله فاضلاب توالت فرنگی نصب شده باشد.

(ازنصب توالت فرنگی درمحل هایی که قبلا توالت های زمینی نصب بوده خودداری نمائید درصورت لزوم حتما سیفون را ازلوله فاضلاب خارج نمائید.)

4-توالت فرنگی را درمحل مورد نظر قرار داده و نسبت به آب بندی بودن آن هنگام نصب مطمئن شوید.

5-برای نصب توالت فرنگی درطبقه همکف ازپیچ اتصال به زمین استفاده شود و درطبقات بالا به دلیل حفظ سطح آب بندی و جلوگیری از آسیب دیدن پوشش لوله کف سرویسهای بهداشتی از چسب آکواریوم استفاده گردد.

6-از به کاربردن سیمان انواع ملات و یا چسب های دیگر جدا خودداری کنید.

7-شیلنگ شیدپسوار را به توالت فرنگی وصل نمائید.

تذکر:مکانیزم توالتهای فرنگی یک تکه گردابی و یک تکه واترجهت به طور کامل و طبق استانداردهای لازم درمحل کارخانه روی محصول نصب گردیده است.ضمنا به منظوربهبود عملکرد مکانیزم سطح آب مخزن نیز تنظیم شده است.(فلوتر براساس فشارآب منطقه مجددا تنظیم شود.)

8-برای اطمینان از صحت نصب توالت فرنگی تعداد 8 قطعه دستمال کاغذی مچاله شده را داخل کاسه توالت فرنگی بیندازید و شاسی تخلیه را فشار دهید تمامی محتویات داخل کاسه توالت فرنگی می بایست در یک مرحله تخلیه شود.(این کاررا در سه مرتبه تکرار کنید).

9-قبل از استفاده نکات مهم جهت عملکرد هرچه بهتر مکنیزم را مطالعه نمایید.

 

10-نصب مکانیزم درتوالتهای فرنگی یک تکه توسط افراد مجرب صورت  گیرد.

 

سرویسهای بهداشتی

سرویسهای بهداشتی

توالت یا مستراح (دستشویی، یا تشناب) سازه ساختمانی است که در درون اماکن مسکونی، اداری و غیره به منظور دفع مدفوع و پیشاب انسان تعبیه می‌شود. هدف اصلی از ساخت توالت توسط بشر ایجاد امکان دفع به طور بهداشتی بوده‌است.

واژه مستراح از ریشه عربی ر. و. ح، بر وزن مُسْتَفْعَل به معنی محل استراحت می‌آید که در زبان عامیانه فارسی، گاهی بدان مستراب نیز می‌گویند. مَبال یا مَوال از دیگر لغات عامیانه ایست که در مورد آن به کار رفته است.

سابقه

در ایران مستراح را پیشاب و"هواگش" و" خلا" نیز می گفته‌اند تا یکصد سال قبل توالت در ایران در داخل اتاق جداگانه در گوشه‌ای از سرا و بدور از اتاق‌های نشیمن وجود داشت توالت خانه در واقع بدون چاه بود یعنی فضای نشستن و سنگ توالت در روی بلندی قرار داشت و مدفوع بداخل محوطه شیب دار و گودالی در همان اتاق هدایت می‌شد و روی محوطه گودالی شکل خاک می ریختندبعد از هر چند مدت مدفوعها را برای مصارف کشاورزی بر بار خران حمل و به مزارع می‌بردند با زندگی شهرنشینی مدرن و تغییر سبک سراها به خانه‌های کوچک و آپارتمان حفر چاه سرپوشیده توالت در مستراح خانه‌ها مرسوم شد. از سال ۱۳۴۳ و با ایجادسپاه بهداشت و سپاه دانش ایجاد چاه سرپوشیده برای توالتها در روستاها نیز اجباری شد. علمای دینی در ابتدا با تغییر کاربری مستراح‌ها به چاه سرپوشیده و همچنین تغییر حمام‌های خزانه به حمام دوش گرمابه مخالفت می‌کردند. این مخالفت‌ها در مناطق سنی نشین و روستاها شدید تر بود بطوریکه مردان در روستاهای شرق خراسان و هم‌مرز با افغانستان حاضر به استفاده از توالتهایی که زنان از آن استفاده می‌کنند نمی‌شدند. در روستاهای افغانستان هنوز هم توالتها بیشتر حالت سرباز دارد و استفاده از چاههای سرپوشیده را مخالف شرع می‌دانند. در ایران تعداد توالتهای عمومی کم است به همین خاطر با وجود مراکز تاریخی و دیدنی فراوان در ایران، توریستها برای استفاده از سرویس بهداشتی دچار مشکل می گردند. از جمله مشکلاتی که برای استفاده مسافران از توالت می باشد نبودن آویز مناسب در سرویسهای بهداشتی است. هر چند اخیرا در بعضی از پایانه‌های مسافربری، فرودگاههاو یا ایستگاههای راه آهن نوعی جالباسی که به آن توشه نگهدار می گویند دیده‌ام که امیدوارم با توجه به نیاز جامعه و همراه با گسترش توالت‌های عمومی استفاده از توشه نگهدار هم فراگیرتر شود.[۱]

محل استقرار

در هر خانه معمولا یک سرویس بهداشتی نزدیک ورودی ودر بخش عمومی خانه ویک حمام در بخش خصوصی ونزدیک اتاق خوابها طرح می شودواین دو فضا حداقل امکاناتی است که می‌توان برایسرویس بهداشتی یک خانه در نظر گرفت. ولی در خانه‌های بزرگتر با امکانات بیشتر می‌توان حمام اتاق خوابوالدین رامستقل از حمام حمومی خانه در نظر گرفت حتی نیز ممکن است که برای اتاق خواب مهمان وتک تک اتاق خواب هانیز سرویس‌هایی مجزا پیش بینی شود. در حمام دستشویی‌های باهم می‌توان همانطور که WC از حمام در دارداز راهرو هم قابل دسترسی باشدوحمام هم می‌تواند همانطور که به WC راه دارداز داخل اتاق خواب قابل دسترسی باشد. برای صرفه جویی در هزینه وبه دلایل فنی، حمام، توالت وآشپزخانه بهتر است طوری طراحی شوندکه بتواننداز یک لوله کشی وتاسیسات استفاده کنند.[۲]

 

استانداردهایسرویس بهداشتی

  • فاصله سرویس بهداشتی ازمحل کارباید100cmباشد.

اگرتهویه از طریق پنجره و فقط از یک طرف صورت گیرد و مساحتی حدود ۱۷۰۰ سانتیمترمربع نیازاست. در صورت محدودیت فضااینمساحت حدود۱۰۰سانتیمترمربع می‌باشد.

کف نباید لغزنده باشد و باید در برابرآب مقاوم باشد و به آسانی نیز تمیز شودهمچنین کف باید بدون درز وشکاف وقابل شستشوباشد.

دیوارها حداقل باید تا ارتفاع ۲متری کاشی بوده ونیز قابل شستشو باشد.

دما ی مناسب برای سرویس‌های بهداشتی ۲۱ درجه سانتیگراد می‌باشد.

برای هر دودستشویی حداقل یک آینه نصب شود.

حداقلارتفاع مخصوص توالت با چهارWC یا کمتر می‌تواند۲۰/۲متر باشد.
حداقل عرض اتاقک هر توالت باید۸۵سانتیمتر باشد.

حداقل عرض اتاقک هر توالت بایدبیش از ۱۱۰سانتیمتر باشد.

حداقل طول اتاقک هر توالت باید۱۵۰سانتیمتر باشد.
فاصله مرکز دو دستشویی باید ۶۰سانتیمتر باشد.

فاصله دستشویی از کنار دیوار۴۵سانتیمتر باشد.

حمام محیطی مرطوب است به همین علت در صورتی که تاریک باشد محیط مناسبی برای رشد قارچها خواهدبود بنابراین بسیار ضروری است که به گونه‌ای طراحی شودکه حتما نور طبیعی به داخل آن بتابد.

اندازه درب توالت عرض آن۶۰ سانتیمتر وحداکثر۷۵سانتیمتر باشد.[۳]

اهمیت نورپردازی درسرویس بهداشتی

نورپردازی در سرویس‌های بهداشتی نیز مانند سایر مکانها نیز دارای اهمیت است. دراطراف آینه سرویس بهداشتی از جمله قسمت‌هایی است که باید نور کافی برای اصلاح وآرایش صورت وجود دارد بهترین روش نصب نورهای متعدد در اطراف آینه استواگر فضا این اجازه رابه شما نمی‌دهد توصیه می‌شود از یک چراغ بالای آینه استفاده شودو تنها نصب یک چراغ در سرویس بهداشتی مناسب نیست. منطقه‌ای درحمام که دوش در آن قرار گرفته نیز از جمله قسمت‌هایی است که به یک نور پردازی کافی ومناسب نیاز دارد تا ایمی فرد بیشتر شود. حتی نیز برحسب سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی خود، لوستری مناسب نیز می‌توان انتخاب کرد. نصب یک چراغ یا لوسترسقفی در مرکز سرویس بهداشتی، نورلازم برای قسمت‌های دیگرسرویس بهداشتی راتامین می‌کند.[۴]

محل قرار گیری پنجره درسرویس بهداشتی

در طراحی سرویس بهداشتی محل قرار گیری پنجره‌ها اهمیت زیادی داردزیرا نه تهنا در نور پردازی موثر است بلکه در داشتن تهویه ی مناسب به دلیل رفع بوی بد و بخار آب تاثیر دارد جا دارد که طراح برای کلیهٔسرویس‌های بهداشتی امکان برقراری تماس وای بیرون و حضور پنجرهٔ مناسب را در نظر بگیرد برای حفظ محرمیت در فضا و قطع دید مزاحم به درون طراحی شکستگی مناسب درپلان و انتخاب شیشه]های مات میتواهند کارساز باشد[۵]

به حداکثر رساندن نور در سرویس بهداشتی

علاوه برنصب واستفاده از از لامپ‌ها وچراغ‌های کافی در قسمت های مختلفسرویس بهداشتی موارد ونکات دیگری نیز وجود داردکه با رعایت آنها می‌توانید میزان نور موجود دراین فضا را افزایش دهید این نکات عبارتند از: استفاده نکردن ازرنگ‌های تیره در سرویس بهداشتی استفاده از آینه‌های بزرگ در سرویس بهداشتی برای انعکاس بیشترنور اجتناب از بهم ریختگی وشلوغی در دکوراسیون استفاده کردن از انواع شیشه هابرای ظروف وعناصر[۱]

دمای مناسب

برای راحتی دمای حمام بین۲۲تا۲۴درجه سانتیگرادخوب است. دمای ۲۰درجه سانتیگرادبرای توالت‌های داخل منازل مناسب است این میزان دما نسبت به دمای توالت‌ها در ساختمان‌های اداری که بین ۱۵تا۱۷درجه سانتیگراد می باشدبسیار بالاتراست. تمام مناطق حمام به دلیل رطوبت بالادر این مناطق باید به خوبی درز گیری شوند.[

www.chinitak.com

زیر مجموعه ها